Duyurular

Adışen Auto ve araç piyasası hakkında tüm bilmek istedikleriniz

Yaz geldi. Tatile çıkmak için bavullar hazırlanmaya başladı. Güzel ve güvenli bir tatil geçirmek için yola çıkmadan önce Goodyear’ın güvenli araç sürüşü önerilerine bir göz atın, listeyi kontrol etmeden yola çıkmayın:

– Aracınıza bakım yaptırarak yola güvenli bir yolculuğun ilk adımını atın. Yola çıkmadan önce lastiklerinizi ve stepnenizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
– Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcakta yolda araç kullanmak her zamankinden daha tehlikelidir. Araç içi ısının yükselmesi kaza riskini artırır; sürüş esnasında araç ısınızı sık sık kontrol edin.
– Yaz lastiği kullanın. Kış ve yaz lastiklerinde kullanılan bileşik ve dişli lastik teknolojileri arasındaki farklar nedeniyle, yaz lastiği kullanılması aracın sürüş performansının yeterli düzeyde tutulmasını sağlar.
– Araç kullanırken telefon ve bilgisayar kullanmayın.
– Sadece gece sürüşlerinde değil, şehirlerarası yollarda, yağmurlu ve sisli havalarda gündüzleri de farlarınızı açık tutun.

Çocuklarla güvenli ve rahat seyahat için bunlara dikkat ediniz!

– Yolcuların emniyet kemerlerinin her zaman takılı olmasını sağlamak [...]

Dodge Charger, F-250 popular with car theives

Auto thefts decline because of technology, but statistics conflict

img-1The most theft-prone vehicle in America might be the Dodge Charger. Or it might be the Ford F-250 pickup truck.

Those are the contradictory conclusions of the National Highway Traffic Safety Administration and the insurance industry-funded Highway Loss Data Institute.

Still, the government agency and private group agree that the theft of late-model vehicles is on a rapid decline in the United States. One reason: automakers’ increasing use of ignition immobilizers, which stop thieves from hot-wiring cars. Nearly 90 percent of 2012 models are equipped with them.

In a report released on Monday, NHTSA said the car stolen most often during the 2011 calendar year was the Charger, with 4.8 thefts for every 1,000 cars produced in 2011. It was followed by the Mitsubishi Galant, Hyundai Accent, Chevrolet Impala and Chevrolet HHR among vehicles with more than [...]

Back to top